еМагазин

Tag : Красимир Каракачанов

Балкан

Каракачанов повеќе не е лидер на ВМРО-БНД, го наследија тројца копретседатели

Редакција
Красимир Каракачанов, по 25 години на чело на ВМРО-БНД, од денеска не е повеќе претседател на партијата. Него го наследија тројцата копретседатели Ангел Џамбаски, Искрен...
Балкан

ВМРО-БНД на Каракачанов организира мирен протест пред зградата каде се одржува Советот за национална безбедност 

Редакција
ВМРО – Бугарско Национално Движење организира мирен протест пред зградата на Претседателството на Република Бугарија во Софија, додека таму се одржува седница на Советодавниот совет...
Балкан

Каракачанов по катастрофалните резултати поднесе оставка и повика партиите да не отстапуваат од заштитата на бугарските интереси во Македонија

Редакција
Лидерот на бугарската ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов, поднесе оставка на функцијата во партијата, откако претрпе пораз на парламентарните избори во Бугарија. „По анализата на изборните резултати...
Балкан

Каракачанов станал дедо, внук му ќе го крсти Гоце Делчев: „Да им биде јасно дури и на скопските манипулатори чиј е Делчев“

Редакција
Поранешниот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов на Фејсбук обајви дека станал дедо, а внукот ќе го крсти Гоце Делчев. „Станав дедо на едно мало момче, кое...
Балкан ТОП СТОРИИ

Каракачанов до Иванов за неговиот став дека треба да се најде решение со Македонија: „Биди љубезен и молчи, ова што го кажа не е од бугарски интерес“

Редакција
„Наш национален интерес е во ЕУ да влезе пријателска, а не антибугарска Македонија. Затоа Христо Иванов треба да биде љубезен и да молчи за Македонија....
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР за спотот на партијата на Каракачанов: Предизборни спотови во кои има територијални претензии не се во духот на добрососедство

Редакција
Во напорите за засилување на дијалогот и зацврстување на довербата, сето во функција на унапредување на добрососедските односи, објавувањето на предизборни спотови во кои се...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Партијата на Каракачанов продолжува со предизборни провокативни видеа со територијални претензии кон Македонија

Редакција
Со предизборен спот, партијата ВМРО-БНД на поранешниот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, продолжува со провокации кон Македонија и македонските граѓани. Имено, во спотот во моментот...
Балкан ТОП СТОРИИ

Каракачанов го критикува Борисов поради пресвртот во неговиот став за Македонија

Редакција
Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов го критикуваше поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов во врска со „остриот пресврт“ во неговиот став кон Македонија. Како што јави...
Балкан ТОП СТОРИИ

Каракачанов навивал за Македонија во фудбал, бидејќи била репрезентација на „другата бугарска држава“

Редакција
Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и претседател на ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов, изјави дека навивал за македонската репрезентација на Европското првенство во фудбал, „затоа што...
Балкан

(ВИДЕО) Поранешниот бугарски министер за одбрана Каракачанов доби награда за „најголем губитник на годината“

Редакција
Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и претседател на ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов ја доби награда за најголем губитник на годината – „Златен твор“. Поводот за...