еМагазин
Image default
Локално

Кривична пријава за „уништување изборен материјал“ во струшко

Надворешната канцеларија за криминалитички работи Струга поднесе кривична пријава против А.М.(32) од село Мислешево, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уништување на изборен матерјал”, информира МВР.

На 30.09.2018 година во село Мислешево, на избирачкото место број 1863/1, пријавениот го ставил гласачкото ливче во џеб, а потоа се обидел да стави две други ливчиња во гласачка кутија, но не успеал.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Завршил на Ургентен откако го претепале двајца

Никола Осило

Трагедија: Петмина загинати во стравична сообраќајка на влезот на Драчево

Никола Осило

Неколкумина тепале прилепчанец пред угостителски објект

Никола Осило