еМагазин
Image default
Бизнис

Македонски пошти доби нов директор

На денешната седница Владата донесе одлука досегашниот директор на Македонски пошти Фадис Реџепи, да биде разрешен од оваа должност заради завршување на неговиот мандат, и за нов директор да биде именуван Ејуп Рустеми.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Самит Македонија2025: Дигитализацијата, регионалната соработка и вложувањето во иновации клучни за закрепнување на економијата

Редакција

Од УЈП велат дека на првиот ден од „Викенд без ДДВ“ прометот од македонски производи се зголемил трипати

Редакција

Живко Мукаетов купи акции во Алкалоид

Редакција