еМагазин
Image default
Локално

Одземени 300.000 денари: Ограбена болницата „Ремедика“

Непознато лице од сеф во болницата „Ремедика“ во Скопје одзело околу 300.000 денари.

Како што соопшти МВР, кражбата била пријавена денеска во 09,10 часот од страна на болницата.

Увидот е во тек.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кратовчанец починал на работа

Редакција

Хорор во Скопје: Им одзеле пари и накит и ги малтретирале за наводен долг за лекови

Редакција

Воз удри автомобил на преминот кај поранешна велешка Свилара

Редакција