еМагазин

Tag : ограбена

Македонија

(Фото) Македонска државјанка спасена од давење во албанското одморалиште Шенѓин, друга ограбена во Валона

Редакција
Повозрасна македонска државјанка е спасена од давење во познатиот албански пристанишен град Шенѓин, каде била на одмор. – Станува збор за 70-годишна жена од Северна...
Локално

Одземени 300.000 денари: Ограбена болницата „Ремедика“

Редакција
Непознато лице од сеф во болницата „Ремедика“ во Скопје одзело околу 300.000 денари. Како што соопшти МВР, кражбата била пријавена денеска во 09,10 часот од...