еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Париз

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Париз, откако во денешното финале го победи Григор Димитров од Бугарија со 2-0 (6-4, 6-3).

Ова е негов 40. Мастерс трофеј и вкупно 97. титула во кариерата.

Со освојувањето на овој Мастерс, Ѓоковиќ ќе остане на врвот на АТП листата до крајот на годината, а со тоа ќе ја надмине бројката од 400 недели на врвот.

Фото: Фејсбук/Rolex Paris Masters

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претрес во Идризово поради сомневања за кривично правни дејствија

Редакција

(Видео) Прегледите клучни: Лични приказни за жени кои се избориле со рак на јајници

Редакција

(Фото) Филипче му измери температура на Заев

Редакција