еМагазин
Image default
Бизнис

Ѓорѓи Јованов купи акции од „Алкалоид“

Членот на Управен Одбор на „Алкалоид“ АД Скопје, Ѓорѓи Јованов, се стекна со 200 обични акции издадени од „Алкалоид“ АД Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Струмички „Грозд“ оствари добивка од 9,8 милиони денари за три месеци

Најниско платени професии во Македонија: Работниците можат само да сонуваат за просечна плата

Никола Осило

Почна откупот на винско грозје во Кавадарци

Редакција