еМагазин
Image default
Техно

Отвoрање на првата Mi Store продавница во Скопје: Eдинствената авторизирана продавница на Xiaomi во Македонија

Денеска во 12 часот во ГТЦ Скопје, Mi Store Македонија свечено ќе ги отвори вратите за ново купувачко искуство на производи со висок квалитет, совршени технолошки перформанси, уникатен изглед и со атрактивни цени.

Во Mi Store за првпат на нашиот пазар купувачите директно ќе можат да се запознаат со производите на Xiaomi и производите од Mi- екосистемот, препознатливите Mi паметни телефони, Mi електричниот скутер M365 и функционалните технолошки уреди.

„Mi Store e единстваната продавница во нашата земја, каде можат да се купат оригинални Mi производи со гаранција, обезбеден сервис и резервни делови. Исто така особено задоволство ни е присуството на официјалниот претставник од Xiaomi од Кина, Брус Пенг, кој за отварањето специјално дојде во Скопје.

Со ова, на нас како претставници на овој светски бренд во Македонија, ни дава до знаење дека овој пазар е исто така важен и допринесува во светскиот пазар на технолошки брендови, а ваквата поддршка ни дава одличен мотив за да обезбедиме врвно искуство за љубителите на нашите производи“, изјави Ѓоко Ристов.

На свеченото отворање Mi Store Македонија овозможи попусти како и вредни подароци за купувачите, Mi мобилни телефони, Mi гаџети, маички и многу други.

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Samsung го претставува Odyssey G7 гејминг монитор со најзакривениот екран досега и со најдобри перформанси во класата

Редакција

Samsung го претстави новиот 2020 QLED 8K flagship телевизор на европскиот пазар

Редакција

StopKorona!: Мобилна апликација за справување со корона вирусот

Редакција