еМагазин
Image default
Македонија

По повлекувањето на Павлески, Ирена Фрчкоска е новата адвокатка на Катица Јанева

Адвокатката Ирена Фрчкоска е новиот правен застапник на Катица Јанева која остана без адвокат.

Нејзиниот поранешен адвокат Стефан Павлески се повлече од лични причини.

Тој е адвокат на осомничени во предмети на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Империја“ и „Траекторија“.

Јанева се наоѓа во притвор за случајот „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Адвокатот Павлески: Одлуката да не ја бранам Јанева е од лични причини

Катица Јанева остана без адвокат, Павлески нема да ја застапува

Фото: Фејсбук-профил на Фрчкоска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени петмина вработени во општина Тетово, надлежните во потрага по едно лице

Редакција

Хан: ЕК ќе препорача отварање на преговорите со Скопје и Тирана

Редакција

Министерството за правда: Барање за екстрадиција за Груевски, ако биде потврдено дека избегал во Унгарија

Редакција