еМагазин

Tag : Ирена Фрчковска

Македонија ТОП СТОРИИ

Има ли шанса Катица Јанева од Шутка да заврши во домашен притвор?

Редакција
Како и што се очекуваше адвокатката на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, поднесе барање за укинување на притворот во кој Јанева заврши, откако беше приведена...
Македонија

Заев контактирал со адвокатката на Јанева, Фрчковска, демантира дека ќе биде пуштена во домашен притвор

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева...
Македонија

По повлекувањето на Павлески, Ирена Фрчкоска е новата адвокатка на Катица Јанева

Редакција
Адвокатката Ирена Фрчкоска е новиот правен застапник на Катица Јанева која остана без адвокат. Нејзиниот поранешен адвокат Стефан Павлески се повлече од лични причини. Тој...