еМагазин
Image default
Македонија

Подгответе се на трпение за во сообраќајот во Скопје до Нова година: „Македонија блокира“ остануваат на улица

„Македонија Блокира“ ќе останат на улица до Нова година. Вчера тие протестираа пред Собранието, додека траеше расправата за амандманите за уставни измени.

„Македонија-Блокира„ ја започнува финалната битка со марионетската власт за одбрана на вековното македонско име, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ.

Во оваа броба или ќе дозволиме марионетската власт во Скопје да избрише се што е македонско или Македонија ќе победи за да останеме свои на своето. До таму е дојдено, трето нема. Или тие или ние! Целта на Сенародниот протест е со еден услов, а тоа е распуштање на Собранието и избори без Зоран Заев како премиер“, најавија од таму.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада и осумтемина пратеници од ВМРО-ДПМНЕ: Заеднички постигнавме договор со кој се обезбедуваат најмалку 80 пратеници

Редакција

Дејан Давидовски, осомничен за „27 април“, со бугарски пасош, уапсен во Шведска

Редакција

Царовска даде исказ во Обвинителството за случајот со пензиите

Редакција