еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зајд нема да го поддржи новото мнозинство на опозицијата, поради Левица

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зајд нема да го поддржи новото мнозинство на опозицијата, поради тоа што дел од неа е „контроверзната“ Левица на Димитар Апасиев, пишува новинската агенција на албански јазик „Журнал“.

Реџепи, ќе побарал од неговата партија, да се повлече овој договор, бидејќи до последен момент Алтернатива не била информирана дека во новото мнозинство е и Левица, објави Журнал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Таравари за мнозинството на опозицијата: „Преговараме со уште неколку пратеници, очекуваме бројката да се зголеми на 65“

Петковски за „Фокус“: Лесно може да ја урнат владата, но тешко ќе направат нова поради личните и концепциски разлики

Касами е стабилна личност и не очекувам големи пресврти во БЕСА за комплетно да се приклучи кон опозициското мнозинство, вели Трајанов

Тачи за новото парламентарно мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ: „Ова е уште еден голем театар, албанските лидери ќе ги чини скапо

Фото: Фејсбук/Зајд

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најмладиот на 46-годишна возраст: Осум починати од Ковид-19, дополнително пријавени уште седум

Редакција

Владата најави поедноставени процедури за поставување фотонапонски централи

Редакција

„Каргомакс“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на три цистерни вреден 287.000 евра

Редакција