еМагазин
Image default
Локално

Русин баран од Интерпол уапсен на скопскиот аеродром

На 27.03.2019 во 09.10 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола било констатирано дека С.П.(42) од Русија, со место на живеење во Северен Кипар, се наоѓа на листата со мерка „А“(апси) и за него има распишано меѓународна потерница од Интерпол Русија, информира МВР.

Тој е лишен од слобода и предаден на инспектор од СМПС за понатамошна постапка.

Фото: ТАВ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Татко си ја бара ќерката: Малолетно девојче од Драчево побегнало од дома

Двајца параглајдеристи загинаа кај Мечкин Камен, обвинителство ќе ја истражува несреќата

Редакција

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

Никола Осило