еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Соборен руски проектил падна врз село во Молдавија, нема жртви

Владата во Кишињев соопшти дека руски проектил соборен од украинската противвоздушна одбрана денеска паднал врз село во северна Молдавија.

Во инцидентот нема повредени. Министерството за внатрешни работи на таа држава соопшти дека проектилот паднал врз селото Наславчеа блиску до границата со Украина, при што биле искршени прозорци во неколку домови, но „нема жртви“.

МИА/Фото: Твитер/NEXTA

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Австриските пожарникари со новогодишно изненадување за децата од Пехчево

Редакција

(Фото) Како се печатеа првите македонски пари

Редакција

„Добитници“ и „губитници“ на Македонската берза во февруари

Редакција