еМагазин

Tag : проектил

Свет ТОП СТОРИИ

Проектилот кој падна во Полска најверојатно не е испукан од Русија, вели американскиот претседател Бајден

Редакција
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека проектилот кој вчера падна на територија на Полска, најверојатно не е испукан од Русија. „Првичните информации оспоруваат дека станува...
Свет ТОП СТОРИИ

Соборен руски проектил падна врз село во Молдавија, нема жртви

Редакција
Владата во Кишињев соопшти дека руски проектил соборен од украинската противвоздушна одбрана денеска паднал врз село во северна Молдавија. Во инцидентот нема повредени. Министерството за...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Руски проектил погоди станбена зграда во Киев

Редакција
Министерството за одбрана на Украина сподели видео на нивниот Твитер-профил на кое се гледа како руски проектил погодува станбена зграда во Киев. Жителите во украинскиот...
Локално

Проектил од огнено оружје навлегол низ излог во скопска аптека и оштетил производи

Редакција
Министерството за внатрешни работи информираше дека ноќеска во 00:18 часот, вработени во аптека на булевар „Партизански одреди“ во Скопје пријавиле дека забележале дека низ излогот...
Локално

Проектил од рачен фрлач испукан во локал во ТЦ Мавровка

Редакција
Проектил од рачен фрлач бил испукан ноќеска во локал во трговскиот центар Мавровка во Скопје. Од МВР информираат дека инцидентот бил пријавен во полиција околу...