еМагазин

Tag : карате првенство

Спорт ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ со 13 медали најуспешен на државното карате првенство за сениори

Редакција
Карате клубот „Макпетрол“ со вкупно освоени 13 медали  е најуспешен на државното првенство во карате за сениори во борби и кати што викендов се одржа...