еМагазин

Tag : карикатури

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Арменд Ајредини од Македонија второнаграден на регионалниот конкурс за карикатури, организиран од холандското МНР

Редакција
Карикатурата изработена од Арменд Ајредини од Македонија го освои второто место на регионалниот конкурс за карикатури организиран од Министерството за надворешни работи на Холандија и...