еМагазин

Tag : КЕМЕТ Eлектроникс

Бизнис ТОП СТОРИИ

КЕМЕТ Eлектроникс Македонија воведе автоматизирана машина со робот креирана од тим од македонски инженери

Редакција
Напредна иновација со домашен потпис е воведена во КЕМЕТ Eлектроникс Македонија, информираат од таму. Во производните процеси на компанијата воведена е новата автоматизирана машина со...