еМагазин

Tag : машина

Убава приказна

(Фото) Росоманец ќе патентира машина за собирање и искористување на отпадот од лозјата

Редакција
Росоманецот Гоце Јоновски е во фаза на патентирање на машина за собирање и искористување на отпадот од лозјата. Како што информира тој за МИА, се...
ЖИВОТ

Вашето дете расте и веќе се подготвува за на училиште, а Вашата Samsung гаранција сѐ уште трае

Редакција
Модерната технологија, со брз ритам постојано ни носи толку многу поволности што е тешко да го замислиме животот без истата – oд самиот мобилен уред...