еМагазин

Tag : брако

Локално

Во велешки „Брако“ повреден работник

Редакција
Вработен во „Брако“ вчера утро се здобил со тешки телесни повреди додека работел на машина за обработка на жица. Од СВР – Велес вчера  околу...
Бизнис

Брако: Единствени сме што произведуваме медицинска опрема во земјава

Редакција
ВМРО ДПМНЕ наместо да се занимава со суштински работи за државата, да ги остави приватните македонски компании да функционираат нормално на пазарот. Ниту сме дел...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку компании има вицепремиерот Кочо Анѓушев?

По повлекувањето на некои компании во целосна или делумна сопственост на вицепремиерот Кочо Анѓушев од апликациите за Фондот за иновации и државните субвенции за економски...