еМагазин

Tag : новинарски

Македонија ТОП СТОРИИ

ССНМ, ЗНМ, СЕММ и МИМ за соопштението на „Брако“: Обидот за внесување страв и самоцензура кај новинарите нема да успее

Редакција
Новинарските и медиумски здруженија најостро ги осудуваат грубите навреди и дисквалификации кон новинарите на ИРЛ во денешното соопштение до медиумите на компанијата „Брако”, а во...