еМагазин

Tag : користење

Техно ТОП СТОРИИ

Македонците и Црногорците најмногу користат интернет, Србите најмногу купуваат онлајн

Редакција
Во Националната опера и балет во Скопје денеска под мотото „Редефинирање на е-трговијата со вештачка интелигенција“, започна Шестата годишна конференција за е-трговија, која е во...
Балкан

Во Атика, Коринт и на Родос 118 објекти се опасни за употреба по големите пожари

Редакција
Тимови од Генералниот секретаријат за санирање на штети од елементарни непогоди во Министерството за климатски кризи и цивилна заштита на Грција ја завршија првата фаза...
Свет ТОП СТОРИИ

Бројот на луѓе што користат дроги е зголемен за 23%, велат од ОН

Редакција
Меѓу 2011 и 2021 година, проценетиот број на луѓе кои користат дроги се зголеми од 240 милиони на 296 милиони, што претставува зголемување од 23...
Бизнис ТОП СТОРИИ

БРАКО ги обучува своите клиенти за користење на возилата за хигиена

Редакција
Возилата на БРАКО за одржување на хигиена во урбани средини се предаваат на нивните корисници преку извршување обука за користење, особено доколку станува збор за...
Локално

ЈП „Водовод и канализација“ апелира за рационално користење на водата

Редакција
Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје апелира до скопјани рационално и внимателно да ја користат водата во деновите со екстремно високи температури. Особено да...