еМагазин

Tag : лозје

Убава приказна

(Фото) Росоманец ќе патентира машина за собирање и искористување на отпадот од лозјата

Редакција
Росоманецот Гоце Јоновски е во фаза на патентирање на машина за собирање и искористување на отпадот од лозјата. Како што информира тој за МИА, се...
Локално

Рекорд за Гинис: Кавадарчанец 10 години крадел вода за наводнување на лозјето

Редакција
СВР Велес – Полициската станица Кавадарци поднесе кривична пријава против З.Ј.(45) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ на вода,...