еМагазин

Tag : Кејф

Забава ТОП СТОРИИ

Концертна промоција на новиот албум на Васил Хаџиманов Бенд „Кејф“, на 12 април

Редакција
Еден од највлијателните „jazz fusion“ состави на Балканот, Васил Хаџиманов Бенд, го претставуваат својот нов студиски албум со наслов „Кејф“ (Keyf). Концертната промоција ќе се...