еМагазин

Tag : кибер напад

Македонија ТОП СТОРИИ

МЕПСО цел на кибер напад, не се загрозени мрежата и снабдувањето со струја

Редакција
Македонскиот електропреносен оператор (МЕПСО) АД Скопје се соочува со кибер напад, но, како што соопштија денеска од таму, целосниот интегритет на електро-енергетската мрежа и снабдувањето...