еМагазин

Tag : Кристалина Георгиева

Свет ТОП СТОРИИ

Бугарката Кристалина Георгиева останува на чело на ММФ

Редакција
Бугарската економистка Кристалина Георгиева (70) останува на челото на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ). Таа ќе биде генерална директорка уште пет години, а како што соопштија...