еМагазин

Tag : купола

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Универзална сала доби нова купола

Редакција
Реконструкцијата на Универзална сала во Скопје, која беше прекината две години, продолжи минатиот месец, а денови таа доби нова купола. Истата е поставена во рамките на...