еМагазин

Tag : малме

Забава ТОП СТОРИИ

Македонија не учествува: Во Малме почнува Евровизија, кој ќе настапи во првата полуфинална вечер

Редакција
Денеска во Малме, Шведска со првата полуфинална вечер започнува 68. издание на Евровизија. Учествуваат 37 земји, а меѓу нив втора година по ред не е...