еМагазин

Tag : Марио Хосен

Забава ТОП СТОРИИ

Концерт под свеќи за првпат во Македонија: Виртуозот на виолина Марио Хосен и „Профундис“ ја носат магијата „Candlelight“

Редакција
Илјадници свеќи ќе ја осветлат сцената на Македонската филхармонија на премиерното издание на првиот „Candlelight“ – концерт под свеќи на камерниот оркестар Профундис, кој ќе...