еМагазин

Tag : маскирани

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) 1.500 маскирани лица учествуваа на големиот Струмички карневал

Редакција
Синоќа во Струмица, во дел од централното градско подрачје и на плоштадот „Гоце Делчев“, се одржа големиот Струмички карневал, како главен настан од овогодишните карневалски...