еМагазин

Tag : Петер Ванхојте

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Ванхојте ќе ги олеснува уставните измени во Македонија, не и во Бугарија

Редакција
Од белгиското Министерство за надворешни работи (МНР) за државната агенција МИА потврдија дека поранешниот европратеник Петер Ванхојте, кој веќе е во Македонија и е добро...