еМагазин

Tag : потпишување

Македонија ТОП СТОРИИ

На Денот на независноста на Косово, албанската опозиција во Македонија потпиша декларација за обединување

Редакција
Лидерите на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари и опозициските партии на Албанците, обединети во коалицијата „Европски сојуз за промени“ (ЕСП), Изет Меџити на Демократското...