еМагазин

Tag : практики

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Тиквеш“ ги претстави своите модерни практики пред учесниците на регионалната Винска летна школа

Редакција
Модерните агротехнички и вински практики и иновативни модели во лозарството, како и мерки за намалување на влијанието на климатските промени, беа во фокусот на стручното...