еМагазин

Tag : Роберт Фиц

Свет ТОП СТОРИИ

Објавена снимка од атентатот на словачкиот премиер, напаѓачот е 71-годишен писател

Редакција
Објавена е снимка од моментот на атентатот врз словачкиот премиер Роберт Фиц (59), кој е ранет со неколку куршуми и е во животнозагрижувачка состојба. 🇸🇰...