еМагазин

Tag : терапии

Македонија ТОП СТОРИИ

Клиниката за онкологија функционира нормално со редовни прегледи и терапија за пациентите, велат од Министерството за здравство

Редакција
И покрај денешната полициска акција на Универзитетската клиника за онкологија и радиотерапија, поврзана со случајот со злоупотреби на истата, од Министерството за здравство информираа дека...