еМагазин

Tag : Тони Лазов

Спорт ТОП СТОРИИ

ЖИМ Коскоска се врати на тронот, ИМ Тони Лазов првпат до титулата

Редакција
Претставниците на ШК Алкалоид, Габриела Коскоска и Тони Лазов станаа државни шампиони на Македонија во шах – Коскоска на женскиот, додека, пак, Лазов на машкиот...