еМагазин

Tag : Штип-Кочани

Локално ТОП СТОРИИ

39-годишен маж од Скопје загина во сообраќајка на патот Штип-Кочани

Редакција
Маж од Скопје на возраст од 39 години загина во сообраќајка на патот Штип-Кочани, која се случила синоќа околу два часот по полноќ. Три други...
Локално ТОП СТОРИИ

Претекнување можна причина за сообраќајката во која загинаа две лица на патот Штип-Кочани

Редакција
Во тешка сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на клучката кај Чешиново, вчера загинаа две лица. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Две лица загинаа во сообраќајка...
Локално ТОП СТОРИИ

Две лица загинаа во сообраќајка на експресниот пат Штип-Кочани

Редакција
Две лица загинаа денеска во тешка сообраќајна несреќа на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на клучката кај Чешиново. Во сообраќајката има и неколку повредени лица,...