еМагазин

Tag : Арменд Мехај

Македонија

Министерот за одбрана на Косово доби признание „почесен граѓанин“ од Општина Гостивар

Редакција
Министерот за одбрана на Република Косово, Арменд Мехај го доби највисоко признание на Општина Гостивар и стана „почесен граѓанин“. Врачувањето на признанието со „клучот на...