еМагазин

Tag : Атанас Атанасов

Македонија

Националното собрание ќе решава дали може да се укине ветото за Македонија, изјави копретседателот на владејачката Демократска Бугарија

Редакција
Копретседателот на партијата Демократска Бугарија, која е дел од бугарската владејачка коалиција, Атанас Атанасов, изјави дека за тоа дали ќе биде тргнато ветото на Бугарија...