еМагазин

Tag : аудиција

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Започнува аудицијата за нови членови на детскиот фестивал „Поточиња“

Редакција
Од денес, 23 до 26 септември во основното училиште „Љубен Лапе“ во период од 18:00 до 19:00 часот ќе се одржи Аудицијата за нови членови...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Детскиот фестивал „Поточиња“ објавува аудиција за нови членови

Редакција
Оваа пролет Детскиот фестивал „Поточиња“ го прослави својот 15 – ти роденден со прекрасни шест претстави во Македонската опера и балет, а со доаѓањето на...