еМагазин

Tag : Поточиња

Забава

(Фото) Поточиња викендов седум пати ја наполнија Филхармонија

Редакција
Новото издание на детскиот фестивал Поточиња кое се одржа викендов во Македонска филхармонија привлече огромен интерес и дури седум фестивалски претстави беа потребни за да...
Забава

Детскиот фестивал „Поточиња“, по јубилеен 20. пат ќе се одржи на 13 и 14 мај во Филхармонија

Редакција
На 13-ти и 14-ти мај во Македонска филхармонија по јубилеен 20-ти пат, ќе се одржи детскиот фестивал „Поточиња“. Најавена е голема роденденска забава, а на...
Забава

„Поточиња 2022“ на 18 и 19 јуни во Филхармонија

Редакција
Многу нешта ги радуваат децата, — прегратки, шеги, игри, забава, другарување, но танцувањето и пеењето им се можеби омилените. На прагот од летото, детските желби...
Забава

Детскиот фестивал Поточиња 2020 се одложува!

Редакција
Почитувани, поради настанатата ситуација со корона вирусот и согласно мерките од надлежните институции, ве известуваме дека Детскиот фестивал Поточиња 2020 закажан за 21. и 22....
Забава

Поточиња 2020 на 21. и 22. март во Македонска Опера и Балет

Редакција
Почетокот на пролетта во Скопје е резервиран за уште една детска забава. Фестивалскиот викенд на 21ви и 22ри март 2020 година ќе помине во знакот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Започнува аудицијата за нови членови на детскиот фестивал „Поточиња“

Редакција
Од денес, 23 до 26 септември во основното училиште „Љубен Лапе“ во период од 18:00 до 19:00 часот ќе се одржи Аудицијата за нови членови...
Забава

Волшебно издание „Поточиња 2019” викендов во Македонска опера и балет

Редакција
Детскиот фестивал „Поточиња” овој викенд по 16. пат ќе се одржи на 30. и 31. март 2019 година на сцената на Македонската опера и балет....
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Поточиња 2019” на 30. и 31. март во Македонска опера и балет

Редакција
Популарниот детски фестивал „Поточиња” по 16. пат ќе се одржи на 30. и 31. март 2019 година на сцената на Македонската опера и балет. Распеаните...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Детскиот фестивал „Поточиња“ објавува аудиција за нови членови

Редакција
Оваа пролет Детскиот фестивал „Поточиња“ го прослави својот 15 – ти роденден со прекрасни шест претстави во Македонската опера и балет, а со доаѓањето на...