еМагазин
Image default
Забава

Поточиња 2020 на 21. и 22. март во Македонска Опера и Балет

Почетокот на пролетта во Скопје е резервиран за уште една детска забава. Фестивалскиот викенд на 21ви и 22ри март 2020 година ќе помине во знакот на 17. Издание на Детскиот фестивал Поточиња.

Разиграни, распеани, а на сцената единствени, Поточиња се подготвени да приредат уште една голема забава. Актерот, Мартин Јорданоски, како домаќин и водител под маската на Поки, ќе ја води публиката низ уште една фестивалска приказна, а распеаните Поточиња ќе ги претстават новите песни и изненадувања.

ПОТОЧИЊА 2020 во Македонска опера и балет за 21. и 22. март ги претставува следните термини и тоа од 11:00 ч., 13:00 ч. и 18:00 часот во двата дена. Билетите се по цена од 250 денари и се достапни на следните продажни локации: Продажна мрежа МК Тикетс, Југотон, Билетара на МОБ и онлајн – www.karti.com.mk.

Пролетта нека започне со песна!

ПРОМОТИВНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ФОТО) Марјана Станојковска во тигресто секси издание го „раздрма“ Инстаграм

Никола Осило

(Видео+Галерија) Лоба снимаше спот на Санторини

Редакција

(Фото) Викторија Лоба секси и заводлива од спа-центар на Копаоник

Никола Осило