еМагазин

Tag : батерии

ЧИСТА ОКОЛИНА

Иднината е електрична

Редакција
Дефинитивно, иднината на автомобилската индустрија е електрична. Иако на улиците, сè уште, доминираат возила со мотори на внатрешно согорување, сепак оваа слика нема уште долго...