еМагазин

Tag : Дора Попов Узуновски

Интервју ТОП СТОРИИ

Дора Попова Узунoвски: Читателите не се само обична публика од која треба да се земе восхитот и нивното обожавање

Редакција
По нејзината прва книга „Превртена љубов“, излезе и втората „Синиот час“ од писателката Дора Попова Узуновски. По промоцијата во Скопје, следува и Битола. Попова-Узуновски е...