еМагазин

Tag : Ефто Пупиноски

Забава

Денеска започнува „Skopje Wine Expo”: Ксмет оркестар, Петреска, Пупиноски, Брас Брадрс и Тропико ќе настапат вечерва

Редакција
Од денес, па се до сабота (28.09), во Скопје традиционално ќе се одржи винскиот фестивал Skopje Wine Expo. Фестивалските врати ќе бидат отворени од 18:00, кога и...