еМагазин

Tag : гасна електрана

Бизнис

Македонија времено се откажува од инвестиции во нуклеарната централа во Бугарија, ќе инвестира во гасната електрана во Грција

Редакција
Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски обелодени дека времено државата се откажува од инвестиции во бугарската нуклеарна централа Белене и се насочува кон инвестиции...