еМагазин

Tag : Горан Паунов

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ обелодени афера „Броило“: „Ковачевски преку кумот и семејни врски, вртат милионски суми во енергетскиот бизнис“

Редакција
Пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков денеска обелодени афера „Броило“ во која според партијата „фирми основани од премиерот Димитар Ковачевски и...