еМагазин

Tag : Каховка

Свет ТОП СТОРИИ

По уништувањето на браната Каховка, полињата во Херсон би можеле да станат пустина

Редакција
Откако експлозија ја уништи големата брана Каховка, на реката Дњепар, во јужна Украина, украинското Министерство за земјоделство синоќа соопшти дека според првичните прогнози, се очекува...