еМагазин

Tag : канцерогеност

Бизнис ТОП СТОРИИ

Комора на сметководители: Фискалните ленти се канцерогени, итно да се забранат како во ЕУ

Редакција
Од 1 јануари годинава во Европската Унија, стапи на сила забраната за употреба на штетната хемиска материја Бисфенол А или БПА присутна во термичката хартија...