еМагазин

Tag : Кане Танака

Свет ТОП СТОРИИ

Кане Танака била родена 1903 година: На 119 години почна најстарата жена на светот

Редакција
Кане Танака, најстариот човек на светот, почина во Јапонија на 119 години, соопшти јапонското Министерство за здравство, труд и благосостојба. Танака, која е родена на...